Prozkoumejte svůj styl

 

U nás najdete rozmanité styly jógy. Nabízíme zdravotní a kondiční lekce, lekce se speciálními pomůckami nebo lekce specializované pro ženy, muže, seniory i děti. Každý z nás je jedinečný a přizpůsobuje se rytmu života, který je mu aktuálně nejbližší. S námi se můžete nadále rozvíjet podle svých možností. Přijďte vyzkoušet pro sebe to nejlepší.


 

Lekce zdravotní, jemné a uvolňující

pro začátečníky i pokročilé

Jóga pro zlepšení flexibility páteře a odstranění boleti zad

Tento druh jógy je zaměřený na oblast páteře a svalů kolem ní. Pomocí jógových ásan se snažíme uvolnit ztuhlost, zlepšit flexibilitu a protáhnout zkrácené vzpřimovače podél páteře. Neboť záda jsou naší velkou nosnou konstrukcí, o kterou je třeba pečovat a věnovat jí pozornost. V hodině využíváme také pomůcky (cihličky, pásy, deky) abychom usnadnili pozice a cítili se v nich příjemně. Využíváme také relaxací a dechových technik vždy v závěru hodiny k hlubšímu uvolnění a ponořením se do sebe.

Jóga pro odstranění bolesti zad s pomocnou tyčí spanbar

Mnoho lidí má problémy s páteří a problémy zdravotní vyplývající z páteře, páteř je nás život a nervový systém pak řídí od páteře mnohé to, co lidé nevidí jako příčinu. Dnes po letech přichází na scénu tyč Spanbar a další rozvoj unikátních pozic. Na lekcích pocítíte důležitost a účinnost,  absolutní postupnou kontrolu pohybu. Jen praxe každý den může zdůraznit účinnost. Konečným cílem všech praktik je pozvednutí vitální, ale spící energie, která setrvává v medulárním kónu na konci páteře. Tato reflexní energie prochází nižším nervovým systémem člověka a má i svůj protějšek v průchodu vyššími psychickými systémy, jak nás učí i mnoho dalších cvičení. Kolem páteře existuje několik center psychické energie. Tyto víry neboli centra jsou aktivována prvním dechem života, dechem který zahajuje další krok na naší evoluční cestě, kterým je náš život. První dech a pak poslední dech, kdy opouští naše tělo. Vzpřímená páteř je nutností, ale většina lidí již opustila život, kdy je schopen vzpřímenou páteř udržet. většina lidí se hrbí. Zápaďané obzvlášť nesedí ani nestojí vzpřímeně. Nervový systém dnešního člověk je zásadně omezen. mnoho lidí sice cvičí, ale stále jsou hluboké chyby v kontrole cvičícího, a to žádný trenér nemůže zaručit, trenér opraví chybu, ale cvičenec stejně opakuje chyby dále v běžném životě. Praxe samotného člověka ve vědomém pohybu je velmi důležitá.

Fyzioterapeutická jóga pro zdraví celého těla

 

Jemná a uvolňující lekce s meditativním nádechem

Tento styl jógy zkoumá náš vnitřní prostor a umožňuje nám do hloubky poznat sami sebe i své tělo. Propojí naše tělo i mysl společně s dechem a jemným pohybem. Jin jóga je propojením tří starodávných tradic a to Indické (filosofie a ásany), Čínské taoistické a z tradiční čínské medicíny (teorie meridiánů a energie Qi). Pomocí hlubokých moudrostí vycházejících z tradic a jejich znalostí propůjčuje yin józe její jemnost, nenásilnost a vnitřní sílu. Především se snažíme o uvolnění napětí nejen ve svalech, ale také v kloubních spojeních a především spodní části těla (jinová část těla). Pohyb je prováděn šetrně k našim možnostem a vědomým pohybem. Je to jóga vhodná pro všechny z nás, bez ohledu na naše zkušenosti či věk. Vnáší nám do života jinový princip. Dodává našemu tělu i mysli klidnější přístup a vnímání sama sebe. Touto jógou pohladíme nejen naše tělo, ale i duši.

Jemné jógové pohlazení pro všechny věkové kategorie

Lekce je přizpůsobena zdravotnímu stavu i možnostem každého jedince. Lekce jsou zaměřeny na uvolnění ztuhlých kloubů, posílení posturálních svalů a relax. Na lekcích se zabýváme jemným cvičením ásan a dechovými technikami, které mají velmi blahodárné účinky na tělesný a psychický stav člověka. V každém věku je pohyb a správný dech nesmírně důležitý a prospěšný našemu zdraví, aby byla naše tělesná i duševní stránka dlouho svěží. Celkově nás jógové cvičení harmonizuje, ozdravuje naše tělo a pozitivně naladí. Tato lekce je určena pro všechny věkové kategorie a doporučena pro starší 55+.

Protahující lekce s využitím pomůcek a přesným nastavením pozic

Energizující jóga, která náš organismus naladí na celý den. Pomocí jógových ásan uvolníme klouby, páteř, protáhneme svalstvo a tím uvolníme napětí, blokády a zprůchodníme tok energie v drahách i čakrách, která díky ztuhlostem nemohla volně proudit. Tato energie osvěží celé tělo i mysl. Jógové pozice provádíme plynulou a pomalejší formou společně s vědomým dechem. Pozice mají blahodárný vliv na celý náš organismus , krevní oběh, hladinu hormonů, práci srdce, plic, dalších orgánů a celého vnitřního prostředí. Naše mysl se zklidní a naučí relaxovat tělo v pozicích i běžném životě.

Lekce se speciálními pomůckami na jógu / vzdušné sítě / popruhy na zdi / wheel

pro začátečníky i pokročilé

Jóga vzduchu i na zemi se speciální vzdušnou sítí

Jóga ve vzdušné síti je jedinečná a blahodárná pro tělo i duši. Pomocí vzdušné sítě můžeme jógové pozice provádět snadněji či naopak velmi intenzivně. Ze zdravotního hlediska nám vzdušná síť pomůže od ztuhlé páteře, uvolní ztuhlé klouby a přispívá tak k celkové flexibilitě a příjemnému protažení. V síti převážně zpevňujeme střed těla tzv. hluboký stabilizační systém (HSS). Různé pozice vedou k souměrnému posílení svalů a vyrovnání dysbalancí i lateralit (jednostrannost), které v našem životě i těle vznikly. Relaxační ásany vedou k celkovému fyzickému, psychickému i duševnímu uvolnění. Při relaxaci v síti máme pocit obejmutí ze všech stran a velmi příjemný pocit bezpečí. Probouzí se v nás tvořivost a startuje dobrá nálada.
Ásany a jakýkoliv jiný pohyb získává s použitím vzdušné sítě jiný a nový rozměr. Můžeme s ní létat, vznášet se i levitovat,
můžeme posílit tělo, ale i hluboce relaxovat. Sítě mají četné využití pro zdravotní, kondiční a duševní aspekt v životě. Najdeme svůj yin i jang.

Jóga se speciálními popruhy na zdi

Jóga ve speciálních závěsných popruzích. Popruhy nám slouží především k snadnějšímu provedení pozice, delší výdrži a nebo naopak její zintenzivnění. Popruh pracuje jako opora tělu nebo jako pomůcka k jeho posílení (princip TRX). Popruhy slouží k snazšímu uvolnění ztuhlé páteře a dalších kloubních spojení, k mnohonásobně lepšímu protažení díky delším výdržím. Pomocí popruhů a silovějších pozic posílíme hluboký stabilizační systém, kde celé tělo zpevňujeme od základu. Všechny pozice děláme pečlivě a bezpečně. Naučíme se vnímat svět i z jiného úhlu pohledu. Nebudou chybět ani obrácené pozice, do kterých se dostaneme pomocí popruhů s lehkostí, kde konečně můžete pocítit velmi blahodárné a léčivé účinky obrácených pozic. Součástí lekcí jsou dechové i relaxační techniky. Lekce má osvěžující účinky na tělo, mysl i duši, které se stanou jedno. Lekce je zaměřena na posílení a uvolnění celého těla.

FLOW & WALL protahující lekce, která plyne v příjemném tempu. Lekce má blahodárný vliv na krevní oběh, hladinu hormonů, práci srdce,, plic, ad orgánů. uvolníme blokády a zprůchodníme tok energie. Více viz. flow jóga.

YIN &WALL je velmi jemná, uvolňující a meditativní lekce. Popruhy nám pomohou dlouho setrvat v pozici a vychutnat si její fyzický i duševní přínos. Tento styl jógy zkoumá do hloubky náš vnitřní prostor. Umožňuje nám poznat sám sebe. Dodává nám klidnější přístup a jinový princip do života. Více viz. tibetan yin jóga

Lekce dynamické, posilující a kondiční

pro začátečníky i pokročilé

Lekce na posílení celého těla

Power jóga je forma cvičení, po kterém se budete cítit skvěle. V power józe zlepšujeme a zvyšujeme fyzickou kondici. Využíváme velké množství pozic k dosažení postupného zlepšování ve všech oblastech, v oblasti fyzické i duševní. Pozice vedou ke značnému posílení svalstva celého těla, lepší flexibilitě, ke zlepšení krevního oběhu a dýchání. S účinností jógových ásan odstraňujeme problémy se zády a stejně jako v tradiční józe se zbavujeme stresu, zklidníme nervový systém, rozvíjíme rovnováhu, flexibilitu a koordinaci pohybů celého těla. V závěru tělo i mysl uvolníme řízenou relaxací a odpočinkem.

Lekce pro začátečníky je zaměřená na základy jógových ásan a jejich jednoduché provedení společně s pravidelným dechem. Lekce je vedena tak, aby ji pochopil a zvládl úplně každý. Začátečníky seznámíme s jógou jako takovou a předáme základy ásan, jógového dechu a relaxací. Nadále pak  můžeme tyto zkušenosti a získané základy rozvíjet a v budoucnu rozšiřovat.

Intenzivní silová lekce na posílení celého těla pro pokročilejší

Dokonale rozvíjí flexibilitu, sílu a vzhled celého těla, velmi dobře upravuje krevní oběh, kardiovaskulární systém a urychluje metabolismus. Pomocí dechových cvičení spojených s prováděním pozic velmi intenzivně pročišťujeme a detoxikujeme celé tělo. Tento styl jógy je vhodný pro pokročilejší, kteří jsou seznámeni s prováděním jógových pozic, ale i pro ostatní, kteří se ji nebojí vyzkoušet. Lekce je sestavena z pozdravu slunce, návaznosti pozic na pozdrav slunce, nácviku jednoduchých i obtížnějších ásan (ve stoji, sedu) s využitím dechu udžají, který je součástí této jógy. Na konci cvičení se uchýlíme k relaxaci, kde uvolníme celé tělo, svalové napětí a ponoříme se do vnitřního světa sebe samotných, kde se staneme pravým a skutečným ,,Já,, tedy sami sebou. Celkové cvičení nás zbaví napětí ve svalech, únavy, stresu, příjemně nás naladí a přivede k harmonii tělesné i duševní.

Lekce posilující hluboký stabilizační systém a svalstvo celého těla

Lekce pro ženy

pro začátečníky i pokročilé

Jóga pro harmonizaci hladiny hormonů dle Dinah Rodrigues

Je ucelená sestava vyvinutá speciálně pro ženy orientovaná na obnovu hormonální rovnováhy. Pravidelným cvičením lze odstranit problémy jako je bolestivá, silná nebo chybějící menstruace, některé příčiny neplodnosti, premenstruační syndrom apod. Především však byla tato sestava vyvinutá pro ženy ve středním věku, jako metoda předcházení a řešení problémů menopauzy: návaly, psychické problémy, osteoporóza apod. Na společném cvičení budeme pracovat s tělem, dechem a vedením energie, povzbudíme a posílíme náš podbřišek a probereme typicky ženské problémy ze zdravotního a duševního pohledu.Sestava je určena ženám bez rozdílu věku. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou důležité.

Jóga pro těhotné

Jóga zaměřená na udržení dobré kondice v průběhu těhotenství a snadnější porod. Hodiny těhotenské jógy obsahují také dechové techniky ke zklidnění. Lekce jsou dále zaměřeny na posílení svalů podél páteře, svalů pánevního dna a také uvolnění jejich napětí. Závěrečnou relaxací budeme naslouchat sobě i miminku uvnitř nás. Jóga velmi dobře působí na naši psychiku v průběhu celého těhotenství. Lekce jsou vhodné pro těhotné od 12-14 týdne, které nikdy předtím necvičily. Těhotné, které jsou na pohyb zvyklé je jóga vhodná od začátku těhotenství.

Jóga pro ženy ke zlepšení a obnovení síly pánevního dna

Objevte svou ženskou krásu a sebevědomí. Cvičení pro aktivaci a posílení svalů pánevního dna. Pokud máte problémy s bolestivou menstruací, močovou inkontinencí, bolestí kostrče, únavou nebo jen chcete objevit své ženství a zdroj energie, pak je cvičení určené právě pro Vás. Navíc Vám cvičení může pomoci vyřešit sexuální a gynekologické problémy. Naučíme se pánevní dno nejen aktivovat ale také relaxovat, což je také velmi důležité, protože problémem není jen povolené pánevní dno ale i jeho přetížení. Cvičení za využití balančních pomůcek.

Inspirativní a procítěné lekce pro ženy

Jde o ženskou skupinu, kde naleznete uvolnění, porozumění a podporu v úzkém kruhu žen. Naučíme se kultivovat ženskou energii a objevovat vlastní sílu. Lépe tak pochopíme potřeby svého těla a zaměříme pozornost na sama sebe. Na lekcích budeme používat jednoduché techniky, které nám pomohou načerpat ztracenou energii a chuť znovu tvořit. Uvolníme tělo i mysl. OBSAH KURZU: – Jóga jemná, protahovací a uvolňující – Dynamické meditace pro rozproudění životní energie – Léčebné meditace se zaměřením na čištění čaker, léčení vztahů ad. – Zklidňující meditace na závěr – Spontánní tanec a rozproudění sexuality – Arteterapie a uvolnění pocitů pomocí malování – Rituály s přáním – Tantra jóga pro ženy / Mohendžodáro – Ukázky uvolňující masáže dlaní a chodidel Každá lekce Vás překvapí něčím novým. Obsah lekcí není pevně dán.

Lekce pro děti a teenagery

Jóga hrou a zábavnou formou 

Zábavná forma jógy pro děti ve věku od 5-12let. Kdo by si nechtěl hrát? Jóga děti učí dobrému a správnému držení těla, správnému dýchání a uvolnění. Také se děti učí tělo dobře vnímat a pracovat s ním. Lekce je vždy provázena hudbou a s použitím různých jógových pomůcek (deky, pásy, cihličky i závěsné popruhy). Dobrá nálada a pozitivní přístup k dětem je pro tuto výuku převažující a vlastně tou nejdůležitější částí, která usnadňuje samotné učení i vnímání pohybu. Jde o lekce, které mohou vylepšit zdravotní stav (astma, skoliózy, ad.) i psychiku samotného dítěte. Lekce je prováděna zábavnou formou cvičení, které mohou pomoci dětem i v jejich dalších aspektech života. Pomáhá rozvíjet motorické schopnosti, myšlení i duševní stránku dítěte. Celá lekce se skládá z nejrůznějších jógových pozic, dýchání, relaxací, jógových her a mnoho dalších. Věříme, že se zde bude vaše dítě cítit velmi příjemně, naplněně a spokojeně.

Zábavná i naučná lekce ve vzdušných sítích

 

Meditace a relaxace pro zklidnění organismu

Cesta k duševní pohodě

Mindfulness (všímavost) nám pomáhá najít klid v uspěchaném světě. Jedná se o významný koncept západní psychologie a psychoterapie, který vychází z buddhismu. Výzkumy opakovaně prokázaly pozitivní vliv mindfulness: Rozvíjení všímavosti pomáhá redukovat pocity úzkosti, deprese, nadměrnou únavu či nespavost má pozitivní vliv na zvládání stresu a na psychické i fyzické zdraví. editace a relaxace pro zklidnění organismu. V osmihodinovém kurzu se naučíme několik způsobů, jak všímavost začlenit do svého života. V malé skupince budeme mít možnost sdílet s ostatními naše zkušenosti.

Pro duševní, mentální i fyzické uvolnění

jsou určeny všem, kteří se chtějí věnovat vlastnímu rozvoji, také pro lidi oslabené, vyčerpané a hledající. Při tak hluboké relaxaci, jako je meditace osvěžíme celý organismus, znovu rozproudíme energetická centra, načerpáme duševní i psychickou sílu. Při meditaci můžeme zažít hluboké poznání sebe sama, můžeme hledat i nacházet cesty, můžeme se naučit pozitivnímu přístupu k sobě i druhým ad. Je jen na nás, zda budeme zdraví, šťastní, úspěšní a spokojeni. Jsme tvůrci svého života.

Další zajímavé lekce

Mix jógy pro všechny s magickou atmosférou světel

Jóga s magickou atmosférou světel a barev, které září ve tmě či pod speciálním světlem . Tma dodává tělu a smyslovému vnímání zcela jiné hranice, respektive je zcela boří. Se sníženou viditelností se zhoršuje rovnováha a člověk se musí více ponořit do sebe a své vnitřní vyrovnanosti. Ovšem je to hodina vedená zábavnou a uvolněnou formou, kdy si společně užijeme nevídanou atmosféru světel a hledání vlastí rovnováhy i nových možností. Je to lekce, kde si užíváme sebe a příjemně kouzelné atmosféry.

Jóga harmonizující tok energie v našem těle

Čakra jóga je zaměřená na ásany a jejich působení na jednotlivé čakry. V našem těle se nachází 7 hlavních čaker, které jsou navzájem propojené a každá si vyžaduje svou specifickou pozici i přístup. Čakry jsou energetické víry, které lze harmonizovat pomocí jógy, relaxací i meditací. Na každé lekci se seznámíme s jednou čakrou a naučíme se pozice, které čakru nejvíce ovlivňují a harmonizují. vysvětlíme si, co jsou čakry, kde se nachází, jakou mají barvu, účinky, jaké způsobují emoce, jak je můžeme ovlivnit a léčit pomocí jógových ásan a relaxací. Podrobně proberem jednotlivé pozice a jejich působení na jednotlivé čakry. Chakra yoga nás naučí jak harmonizovat sami sebe. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou důležité.

Jóga ve dvojicích

Akrobatická i neakrobatická jóga ve dvojicích či v páru. Důležité je mít parťáka či kamaráda, na kterého se můžete spolehnout na zemi i ve vzduchu. Jde o propojení jógových pozic ve dvojici, kde jóga dostává zcela jiný rozměr. Najednou zjistíme, že už to není jen o nás samotných, ale jsme to my a učíme se důvěřovat jeden druhému. Né vždy to na poprvé bez pomoci vyjde, ale postupně se naučíme správnou techniku, úchopy, dobré držení těla nahoře i dole, pozice i přechody mezi nimi. Užijeme si vzájemné propojení rovnováhy mezi sebou. Přijď si vyzkoušet úžasnou jógu ve dvou, ve třech i více lidech. Naučíme tě věřit 😉

Lekce, která roztančí tělo i duši

Jde o starý tradiční tanec, který se původně tančil například při porodu nebo na svatbách, v dnešní době je oblíben hlavně kvůli příznivým účinkům na zdraví i psychiku. Orientální tanec dokáže pozitivně ovlivnit mnoho stránek – ať už jde o držení těla, sebevědomí nebo o ladnost pohybů, která se promítne i do běžného života. Druhů a typů orientálního tance existuje velké množství, stejně tak jako různých pomůcek, které při tanci využijeme. Tanec může být pomalejší a vlnivý nebo naopak energický, rychlejší, plný nejrůznějších shimmy (třesů). Jde zkrátka o tanec, který je vhodný opravdu pro každého, bez rozdílu věku, tělesné konstituce či pohlaví.

,, Tělo nechť každodenní své hýbání má ,,

Jan Amos Komenský