Lekce

Lekce v našem studiu jsou otevřené a nebo formou kurzu. Lekce jsou určeny začátečníkům i pokročilým, pokud není u lekce uvedeno jinak. 

Otevřené lekce jsou časově i finančně nezávazné a může je navštívit kdokoliv dle svých časových možností. Kurz je podmíněn platbou předem a pravidelnou docházkou, tak aby lekce na sebe plynule navazovaly. Jednou z možností našeho studia je, že si u nás můžete otevřenou lekci domluvit jako kurzovní a získat tím jisté místo na lekci i finanční výhodu. 

,,Hýčkej své tělo, mysl i duši skutečným uměním,,

Kurzy

Kurzy jógy Vám zajistí pevné místo na lekci. Jsou pro Vás motivací pravidelně docházet na lekce a tím rozhýbat nejen své tělo. V neposlední řadě je kurz výhodný finančně oproti otevřeným lekcím. Rezervace místa se stává platnou úhradou ceny kurzu. Pokud se nebudete moci dostavit na kurz můžete si ve výši dvou lekcí nahradit kurz kdykoliv na otevřených lekcích. Nebo za sebe můžete poslat náhradníka.

Otevřené lekce

Jsou lekce, na které se můžete dostavit kdykoliv dle vašich časových možností. Vyberte si svou oblíbenou lekci jógy a rezervujte místo předem. Lekci a své místo si můžete zarezervovat přímo v našem online rozvrhu.

Vybavení sálu

Pro cvičení jógy jsou zdarma k dispozici jógové podložky, deky, cihličky, jógové pásy a pohankové válce. Dále jsou součástí sálu a k dispozici speciální popruhy na zdi, vzdušné sítě, overbally, balanční podložky a wheel (kolečko na jógu).  Sebou si stačí vzít pohodlné oblečení, ručník či jiné vlastní potřeby.

Otevřené lekce a kurzy od ledna 2018


Zdravotní, jemné a uvolňující lekce

začátečníci i pokročilí

Otevřené lekce lekce 60 min / Využijte výhodné bodové permanentky

Yoga pro zdravá záda

(jóga pro zlepšení flexibility páteře a odstranění boleti zad)

Tento druh jógy je zaměřený na oblast páteře a svalů kolem ní. Pomocí jógových ásan se snažíme uvolnit ztuhlost, zlepšit flexibilitu a protáhnout zkrácené vzpřimovače podél páteře. Neboť záda jsou naší velkou nosnou konstrukcí, o kterou je třeba pečovat a věnovat jí pozornost. V hodině využíváme také pomůcky (cihličky, pásy, deky) abychom usnadnili pozice a cítili se v nich příjemně. Využíváme také relaxací a dechových technik vždy v závěru hodiny k hlubšímu uvolnění a ponořením se do sebe.

Otevřené lekce 75 min / Využijte výhodné bodové permanentky

Yin yoga a Tibetan Yin yoga

(jóga velmi jemná, uvolňující a meditativní)

Tento styl jógy zkoumá náš vnitřní prostor a umožňuje nám do hloubky poznat sami sebe i své tělo. Propojí naše tělo i mysl společně s dechem a jemným pohybem. Jin jóga je propojením tří starodávných tradic a to Indické (filosofie a ásany), Čínské taoistické a z tradiční čínské medicíny (teorie meridiánů a energie Qi). Pomocí hlubokých moudrostí vycházejících z tradic a jejich znalostí propůjčuje yin józe její jemnost, nenásilnost a vnitřní sílu. Především se snažíme o uvolnění napětí nejen ve svalech, ale také v kloubních spojeních a především spodní části těla (jinová část těla). Pohyb je prováděn šetrně k našim možnostem a vědomým pohybem. Je to jóga vhodná pro všechny z nás, bez ohledu na naše zkušenosti či věk. Vnáší nám do života jinový princip. Dodává našemu tělu i mysli klidnější přístup a vnímání sama sebe. Touto jógou pohladíme nejen naše tělo, ale i duši.

Otevřená lekce 60 min / Využijte výhodné bodové permanentky

Jemná jóga

(jemné jógové pohlazení pro všechny s doporučením pro 55+)

Lekce je přizpůsobena zdravotnímu stavu i možnostem každého jedince. Lekce jsou zaměřeny na uvolnění ztuhlých kloubů, posílení posturálních svalů a relax. Na lekcích se zabýváme jemným cvičením ásan a dechovými technikami, které mají velmi blahodárné účinky na tělesný a psychický stav člověka. V každém věku je pohyb a správný dech nesmírně důležitý a prospěšný našemu zdraví, aby byla naše tělesná i duševní stránka dlouho svěží. Celkově nás jógové cvičení harmonizuje, ozdravuje naše tělo a pozitivně naladí. Tato lekce je určena pro všechny věkové kategorie a doporučena pro starší 55+.

Otevřené lekce 60min/ Využijte výhodné bodové permanentky.

Flow jóga

(jóga osvěžující a energizující celý organismus)

Energizující jóga, která náš organismus naladí na celý den. Pomocí jógových ásan uvolníme klouby, páteř, protáhneme svalstvo a tím uvolníme napětí, blokády a zprůchodníme tok energie v drahách i čakrách, která díky ztuhlostem nemohla volně proudit. Tato energie osvěží celé tělo i mysl. Jógové pozice provádíme plynulou a pomalejší formou společně s vědomým dechem. Pozice mají blahodárný vliv na celý náš organismus , krevní oběh, hladinu hormonů, práci srdce, plic, dalších orgánů a celého vnitřního prostředí. Naše mysl se zklidní a naučí relaxovat tělo v pozicích i běžném životě.


Lekce pro ženy

začátečníci i pokročilí

Hormonální jóga KURZ 22.1-19.2.2017 5 lekcí / 1590,- / lekce 90min NUTNÁ REZERVACE min. 8 míst / rezervovaných 9 / volné 3. Rezervuj si své místo na kurzu včas e-mail: studio@namasteyoga.cz / mobil: 775 607 710 / FB do zpráv

Hormonální jóga

(Jóga pro ženy – jóga pro harmonizaci hladiny hormonů)

Je ucelená sestava vyvinutá speciálně pro ženy orientovaná na obnovu hormonální rovnováhy. Pravidelným cvičením lze odstranit problémy jako je bolestivá, silná nebo chybějící menstruace, některé příčiny neplodnosti, premenstruační syndrom apod. Především však byla tato sestava vyvinutá pro ženy ve středním věku, jako metoda předcházení a řešení problémů menopauzy: návaly, psychické problémy, osteoporóza apod. Na společném cvičení budeme pracovat s tělem, dechem a vedením energie, povzbudíme a posílíme náš podbřišek a probereme typicky ženské problémy ze zdravotního a duševního pohledu.Sestava je určena ženám bez rozdílu věku. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou důležité.

Otevřené lekce 60 min / Využijte výhodnou nabídku bodových permanentek.

Těhotenská jóga

(jóga pro těhotné i problémové pánevní dno)

Jóga zaměřená na udržení dobré kondice v průběhu těhotenství a snadnější porod. Hodiny těhotenské jógy obsahují také dechové techniky ke zklidnění. Lekce jsou dále zaměřeny na posílení svalů podél páteře, svalů pánevního dna a také uvolnění jejich napětí. Závěrečnou relaxací budeme naslouchat sobě i miminku uvnitř nás. Jóga velmi dobře působí na naši psychiku v průběhu celého těhotenství. Lekce jsou vhodné pro těhotné od 12-14 týdne, které nikdy předtím necvičily. Těhotné, které jsou na pohyb zvyklé je jóga vhodná od začátku těhotenství.

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Yoga pánevního dna (jóga pro ženy)

(jóga pro ženy ke zlepšení a obnovení síly pánevního dna)

Objevte svou ženskou krásu a sebevědomí. Cvičení pro aktivaci a posílení svalů pánevního dna. Pokud máte problémy s bolestivou menstruací, močovou inkontinencí, bolestí kostrče, únavou nebo jen chcete objevit své ženství a zdroj energie, pak je cvičení určené právě pro Vás. Navíc Vám cvičení může pomoci vyřešit sexuální a gynekologické problémy. Naučíme se pánevní dno nejen aktivovat ale také relaxovat, což je také velmi důležité, protože problémem není jen povolené pánevní dno ale i jeho přetížení. Cvičení za využití balančních pomůcek.

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Intuitivní jóga

(inspirativní a procítěné lekce pro ženy)

Jde o ženskou skupinu, kde naleznete uvolnění, porozumění a podporu v úzkém kruhu žen. Naučíme se kultivovat ženskou energii a objevovat vlastní sílu. Lépe tak pochopíme potřeby svého těla a zaměříme pozornost na sama sebe. Na lekcích budeme používat jednoduché techniky, které nám pomohou načerpat ztracenou energii a chuť znovu tvořit. Uvolníme tělo i mysl. OBSAH KURZU: – Jóga jemná, protahovací a uvolňující – Dynamické meditace pro rozproudění životní energie – Léčebné meditace se zaměřením na čištění čaker, léčení vztahů ad. – Zklidňující meditace na závěr – Spontánní tanec a rozproudění sexuality – Arteterapie a uvolnění pocitů pomocí malování – Rituály s přáním – Tantra jóga pro ženy / Mohendžodáro – Ukázky uvolňující masáže dlaní a chodidel Každá lekce Vás překvapí něčím novým. Obsah lekcí není pevně dán.


Dynamické, kondiční a posilující lekce 

začátečníci i pokročilí

Otevřené lekce pro začátečníky i pokročilé 60min / Využijte výhodné bodové permanentky

 Power yoga pro začátečníky i pokročilé

(dynamická, silová a posilující jóga)

Power jóga je forma cvičení, po kterém se budete cítit skvěle. V power józe zlepšujeme a zvyšujeme fyzickou kondici. Využíváme velké množství pozic k dosažení postupného zlepšování ve všech oblastech, v oblasti fyzické i duševní. Pozice vedou ke značnému posílení svalstva celého těla, lepší flexibilitě, ke zlepšení krevního oběhu a dýchání. S účinností jógových ásan odstraňujeme problémy se zády a stejně jako v tradiční józe se zbavujeme stresu, zklidníme nervový systém, rozvíjíme rovnováhu, flexibilitu a koordinaci pohybů celého těla. V závěru tělo i mysl uvolníme řízenou relaxací a odpočinkem.

Lekce pro začátečníky je zaměřená na základy jógových ásan a jejich jednoduché provedení společně s pravidelným dechem. Lekce je vedena tak, aby ji pochopil a zvládl úplně každý. Začátečníky seznámíme s jógou jako takovou a předáme základy ásan, jógového dechu a relaxací. Nadále pak  můžeme tyto zkušenosti a získané základy rozvíjet a v budoucnu rozšiřovat.

Otevřená lekce 60min / Využijte výhodné bodové permanentky.

Vinyasa yoga

(velmi dynamická, silová a posilující jóga)

Dokonale rozvíjí flexibilitu, sílu a vzhled celého těla, velmi dobře upravuje krevní oběh, kardiovaskulární systém a urychluje metabolismus. Pomocí dechových cvičení spojených s prováděním pozic velmi intenzivně pročišťujeme a detoxikujeme celé tělo. Tento styl jógy je vhodný pro pokročilejší, kteří jsou seznámeni s prováděním jógových pozic, ale i pro ostatní, kteří se ji nebojí vyzkoušet. Lekce je sestavena z pozdravu slunce, návaznosti pozic na pozdrav slunce, nácviku jednoduchých i obtížnějších ásan (ve stoji, sedu) s využitím dechu udžají, který je součástí této jógy. Na konci cvičení se uchýlíme k relaxaci, kde uvolníme celé tělo, svalové napětí a ponoříme se do vnitřního světa sebe samotných, kde se staneme pravým a skutečným ,,Já,, tedy sami sebou. Celkové cvičení nás zbaví napětí ve svalech, únavy, stresu, příjemně nás naladí a přivede k harmonii tělesné i duševní.


Lekce se speciálními pomůckami na jógu (popruhy na zdi, vzdušné sítě, wheel)

začátečníci i pokročilí

Létající jóga otevřené lekce 60 min

Z důvodu omezeného počtu míst je lekce dražší než klasické jógové lekce.  

Děkujeme za pochopení :)

Létající jóga ve vzdušné síti

(jóga ve vzduchu i na zemi, jóga kondiční, zdravotní i meditativní)

Jóga ve vzdušné síti je jedinečná a blahodárná pro tělo i duši. Pomocí vzdušné sítě můžeme jógové pozice provádět snadněji či naopak velmi intenzivně. Ze zdravotního hlediska nám vzdušná síť pomůže od ztuhlé páteře, uvolní ztuhlé klouby a přispívá tak k celkové flexibilitě a příjemnému protažení. V síti převážně zpevňujeme střed těla tzv. hluboký stabilizační systém (HSS). Různé pozice vedou k souměrnému posílení svalů a vyrovnání dysbalancí i lateralit (jednostrannost), které v našem životě i těle vznikly. Relaxační ásany vedou k celkovému fyzickému, psychickému i duševnímu uvolnění. Při relaxaci v síti máme pocit obejmutí ze všech stran a velmi příjemný pocit bezpečí. Probouzí se v nás tvořivost a startuje dobrá nálada.
Ásany a jakýkoliv jiný pohyb získává s použitím vzdušné sítě jiný a nový rozměr. Můžeme s ní létat, vznášet se i levitovat,
můžeme posílit tělo, ale i hluboce relaxovat. Sítě mají četné využití pro zdravotní, kondiční a duševní aspekt v životě. Najdeme svůj yin i jang.

Otevřené lekce 75 min / využijte výhodné bodové permanentky.

Flow & wall jóga / Yin & wall jóga

(jóga protahující a jemná ve speciálních popruzích pro začátečníky i pokročilé)

Jóga ve speciálních závěsných popruzích. Popruhy nám slouží především k snadnějšímu provedení pozice, delší výdrži a nebo naopak její zintenzivnění. Popruh pracuje jako opora tělu nebo jako pomůcka k jeho posílení (princip TRX). Popruhy slouží k snazšímu uvolnění ztuhlé páteře a dalších kloubních spojení, k mnohonásobně lepšímu protažení díky delším výdržím. Pomocí popruhů a silovějších pozic posílíme hluboký stabilizační systém, kde celé tělo zpevňujeme od základu. Všechny pozice děláme pečlivě a bezpečně. Naučíme se vnímat svět i z jiného úhlu pohledu. Nebudou chybět ani obrácené pozice, do kterých se dostaneme pomocí popruhů s lehkostí, kde konečně můžete pocítit velmi blahodárné a léčivé účinky obrácených pozic. Součástí lekcí jsou dechové i relaxační techniky. Lekce má osvěžující účinky na tělo, mysl i duši, které se stanou jedno. Lekce je zaměřena na posílení a uvolnění celého těla.

FLOW & WALL protahující lekce, která plyne v příjemném tempu. Lekce má blahodárný vliv na krevní oběh, hladinu hormonů, práci srdce,, plic, ad orgánů. uvolníme blokády a zprůchodníme tok energie. Více viz. flow jóga.

YIN &WALL je velmi jemná, uvolňující a meditativní lekce. Popruhy nám pomohou dlouho setrvat v pozici a vychutnat si její fyzický i duševní přínos. Tento styl jógy zkoumá do hloubky náš vnitřní prostor. Umožňuje nám poznat sám sebe. Dodává nám klidnější přístup a jinový princip do života. Více viz. tibetan yin jóga


Lekce pro děti a teenagery


Jóga pro děti KURZ 12.9-19.12.2017 15 lekcí / 1050,- / lekce 60 min NUTNÁ REZERVACE min. 3. míst / rezervovaných 8 / volné 4 Rezervujte svým dětem místo na lekci včas e-mail: studio@namasteyoga.cz / mobil: 775 607 710 / FB do zpráv

Yoga pro děti

(jóga hrou pro malé, menší i nejmenší)

Zábavná forma jógy pro děti ve věku od 5-12let. Kdo by si nechtěl hrát? Jóga děti učí dobrému a správnému držení těla, správnému dýchání a uvolnění. Také se děti učí tělo dobře vnímat a pracovat s ním. Lekce je vždy provázena hudbou a s použitím různých jógových pomůcek (deky, pásy, cihličky i závěsné popruhy). Dobrá nálada a pozitivní přístup k dětem je pro tuto výuku převažující a vlastně tou nejdůležitější částí, která usnadňuje samotné učení i vnímání pohybu. Jde o lekce, které mohou vylepšit zdravotní stav (astma, skoliózy, ad.) i psychiku samotného dítěte. Lekce je prováděna zábavnou formou cvičení, které mohou pomoci dětem i v jejich dalších aspektech života. Pomáhá rozvíjet motorické schopnosti, myšlení i duševní stránku dítěte. Celá lekce se skládá z nejrůznějších jógových pozic, dýchání, relaxací, jógových her a mnoho dalších. Věříme, že se zde bude vaše dítě cítit velmi příjemně, naplněně a spokojeně.

Yoga pro studenty

(svěží lekce pro mladou mysl a tělo)

Jóga pro studenty, která rozhýbe tělo i mysl správným směrem. Zklidní studentskou mysl, posílí a zpružní celé tělo od dlouhého sezení. Lekce vedeny ve stylu lehké power jógy. Hodiny obsahují také relaxačních i dechové techniky k lepší koncentraci nejen v hodinách, ale i v běžném životě. Přijďte si užít atmosféru mladých lidí se svěží energií, která hýbe světem.


Meditace a relaxace pro zklidnění organismu


Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Meditace & čakra jóga

(Relax a obnova duševních, psychických a energetických sil)

Meditace jsou určeny všem, kteří se chtějí věnovat vlastnímu rozvoji, také pro lidi oslabené, vyčerpané a hledající. Při tak hluboké relaxaci, jako je meditace osvěžíme celý organismus, znovu rozproudíme energetická centra, načerpáme duševní i psychickou sílu. Při meditaci můžeme zažít hluboké poznání sebe sama, můžeme hledat i nacházet cesty, můžeme se naučit pozitivnímu přístupu k sobě i druhým ad. Je jen na nás, zda budeme zdraví, šťastní, úspěšní a spokojeni. Jsme tvůrci svého života.

Čakra jóga je zaměřená na dechové techniky, meditace, relaxace i ásany, které harmonizují energii v jednotlivých čakrách. V našem těle se nachází 7 hlavních čaker, které jsou navzájem propojené a každá si vyžaduje svůj specifický přístup. Čakry jsou energetické víry. Seznámíme se s jednotlivými čakrami, vysvětlíme si podrobně, co čakra znamená, kde se nachází, a co vše ji ovlivňuje a jak ji uvést do souladu, ad.). Čakra jóga nás naučí jak harmonizovat a léčit sami sebe. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou důležité.

Kurz obsahuje: – 7 základních čaker (podrobný popis a vysvětlení, harmonizace, léčení pomocí dedchu, ásan, meditací , zprůchodnění toku energie v čakrách i meridiánech ad.) – Dechové techniky a krija jóga – Vedené meditace – Práce se 4 elementy skrze energetickou část – Léčba rodinných linií, emocí a fyzických bolestí pomocí meditací – Nadhled nad svým životem – Napojení na vyšší Já – Uvolnění fyzické i duševní


Speciální lekce pro všechny

začátečníci i pokročilí

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Blacklight yoga

(mix jógy pro všechny s magickou atmosférou světel)

Jóga s magickou atmosférou světel a barev, které září ve tmě či pod speciálním světlem . Tma dodává tělu a smyslovému vnímání zcela jiné hranice, respektive je zcela boří. Se sníženou viditelností se zhoršuje rovnováha a člověk se musí více ponořit do sebe a své vnitřní vyrovnanosti. Ovšem je to hodina vedená zábavnou a uvolněnou formou, kdy si společně užijeme nevídanou atmosféru světel a hledání vlastí rovnováhy i nových možností. Je to lekce, kde si užíváme sebe a příjemně kouzelné atmosféry.

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici. Chakra jóga KURZ / předpokládáme, že kurz spojíme se středeční meditací o změně Vás budeme brzy informovat :)

Chakra yoga

(jóga harmonizující tok energie v našem těle)

Chakra yoga je zaměřená na ásany a jejich působení na jednotlivé čakry. V našem těle se nachází 7 hlavních čaker, které jsou navzájem propojené a každá si vyžaduje svou specifickou pozici i přístup. Čakry jsou energetické víry, které lze harmonizovat pomocí jógy, relaxací i meditací. Na každé lekci se seznámíme s jednou čakrou a naučíme se pozice, které čakru nejvíce ovlivňují a harmonizují. vysvětlíme si, co jsou čakry, kde se nachází, jakou mají barvu, účinky, jaké způsobují emoce, jak je můžeme ovlivnit a léčit pomocí jógových ásan a relaxací. Podrobně proberem jednotlivé pozice a jejich působení na jednotlivé čakry. Chakra yoga nás naučí jak harmonizovat sami sebe. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou důležité.

Lekce formou víkendových akcí a workshopů. Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Acro & Partnerská yoga

(jóga ve dvojicích a párech)

Akrobatická i neakrobatická jóga ve dvojicích či v páru. Důležité je mít parťáka či kamaráda, na kterého se můžete spolehnout na zemi i ve vzduchu. Jde o propojení jógových pozic ve dvojici, kde jóga dostává zcela jiný rozměr. Najednou zjistíme, že už to není jen o nás samotných, ale jsme to my a učíme se důvěřovat jeden druhému. Né vždy to na poprvé bez pomoci vyjde, ale postupně se naučíme správnou techniku, úchopy, dobré držení těla nahoře i dole, pozice i přechody mezi nimi. Užijeme si vzájemné propojení rovnováhy mezi sebou. Přijď si vyzkoušet úžasnou jógu ve dvou, ve třech i více lidech. Naučíme tě věřit 😉

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

YogaLates

(lekce jógy a pilates v jednom)

Jóga a pilates v jednom, styl který propojil vzájemné pozice i dechové techniky. Lekce jsou vedeny v zájemné propojenosti obou stylů v jeden. Yogalates je zaměřeno na posílení celého těla a především hlubokého stabilizačního systému.

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Orientální tanec

(lekce, která obohatí tělo i duši)

Jde o starý tradiční tanec, který se původně tančil například při porodu nebo na svatbách, v dnešní době je oblíben hlavně kvůli příznivým účinkům na zdraví i psychiku. Orientální tanec dokáže pozitivně ovlivnit mnoho stránek – ať už jde o držení těla, sebevědomí nebo o ladnost pohybů, která se promítne i do běžného života. Druhů a typů orientálního tance existuje velké množství, stejně tak jako různých pomůcek, které při tanci využijeme. Tanec může být pomalejší a vlnivý nebo naopak energický, rychlejší, plný nejrůznějších shimmy (třesů). Jde zkrátka o tanec, který je vhodný opravdu pro každého, bez rozdílu věku, tělesné konstituce či pohlaví.


,, Jsme tím, co opakovaně děláme. Dokonalost není čin, ale zvyk ,,

Aristoteles