Lekce

Lekce v našem studiu jsou formou otevřených lekcí a kurzů. Otevřené lekce a kurzy jsou určeny začátečníkům i pokročilým, pokud není u lekcí uvedeno jinak. 

,,Hýčkej své tělo, mysl i duši skutečným uměním,,

Otevřené lekce

Jsou časově i finančně nezávazné a může je navštívit kdokoliv dle svých časových možností. Stačí si vybrat své oblíbené lekce jógy a rezervovat v našem online rozvrhu. Lekce a své místo si rezervujete libovolně bez nutnosti kreditu. Můžete se kdykoliv na lekci přihlásit i odhlásit.

Zobrazit otevřené lekce 2018

Více ZDE

Kurzy

Jsou motivací pravidelně docházet na lekce a rozhýbat nejen své tělo. Kurz Vám zajistí pevné místo na lekci. Lekce v kurzu Vás učí vše postupně a od začátku. Rezervace místa se stává platná úhradou ceny kurzu. Pokud se nebudete moci dostavit na kurz můžete si ve výši dvou lekcí nahradit kurz kdykoliv na otevřených lekcích. Nebo za sebe můžete poslat náhradníka.

Zobrazit kurzy 2018

Více ZDE

Styly jógy

U nás najdete rozmanité styly jógy, zdravotní a kondiční lekce, lekce specializované pro ženy, muže, seniory i děti. Každý z nás je jedinečný a přizpůsobuje se rytmu života, který je mu aktuálně nejbližší a může jej nadále rozvíjet podle sebe. Přijď vyzkoušet pro sebe to nejlepší.

Prozkoumejte styly jógy

Více ZDE

Vybavení sálu

Pro cvičení jógy jsou zdarma k dispozici jógové podložky, deky, cihličky, jógové pásy a pohankové válce. Dále jsou součástí sálu a k dispozici speciální popruhy na zdi, vzdušné sítě, overbally, balanční podložky a wheel (kolečko na jógu).  Sebou si stačí vzít pohodlné oblečení, ručník či jiné vlastní potřeby.

Otevřené lekce 75 min / využijte výhodné bodové permanentky.

Flow & wall jóga / Yin & wall jóga

(jóga protahující a jemná ve speciálních popruzích pro začátečníky i pokročilé)

Jóga ve speciálních závěsných popruzích. Popruhy nám slouží především k snadnějšímu provedení pozice, delší výdrži a nebo naopak její zintenzivnění. Popruh pracuje jako opora tělu nebo jako pomůcka k jeho posílení (princip TRX). Popruhy slouží k snazšímu uvolnění ztuhlé páteře a dalších kloubních spojení, k mnohonásobně lepšímu protažení díky delším výdržím. Pomocí popruhů a silovějších pozic posílíme hluboký stabilizační systém, kde celé tělo zpevňujeme od základu. Všechny pozice děláme pečlivě a bezpečně. Naučíme se vnímat svět i z jiného úhlu pohledu. Nebudou chybět ani obrácené pozice, do kterých se dostaneme pomocí popruhů s lehkostí, kde konečně můžete pocítit velmi blahodárné a léčivé účinky obrácených pozic. Součástí lekcí jsou dechové i relaxační techniky. Lekce má osvěžující účinky na tělo, mysl i duši, které se stanou jedno. Lekce je zaměřena na posílení a uvolnění celého těla.

FLOW & WALL protahující lekce, která plyne v příjemném tempu. Lekce má blahodárný vliv na krevní oběh, hladinu hormonů, práci srdce,, plic, ad orgánů. uvolníme blokády a zprůchodníme tok energie. Více viz. flow jóga.

YIN &WALL je velmi jemná, uvolňující a meditativní lekce. Popruhy nám pomohou dlouho setrvat v pozici a vychutnat si její fyzický i duševní přínos. Tento styl jógy zkoumá do hloubky náš vnitřní prostor. Umožňuje nám poznat sám sebe. Dodává nám klidnější přístup a jinový princip do života. Více viz. tibetan yin jóga


Lekce pro děti a teenagery


Jóga pro děti KURZ 12.9-19.12.2017 15 lekcí / 1050,- / lekce 60 min NUTNÁ REZERVACE min. 3. míst / rezervovaných 8 / volné 4 Rezervujte svým dětem místo na lekci včas e-mail: studio@namasteyoga.cz / mobil: 775 607 710 / FB do zpráv

Yoga pro děti

(jóga hrou pro malé, menší i nejmenší)

Zábavná forma jógy pro děti ve věku od 5-12let. Kdo by si nechtěl hrát? Jóga děti učí dobrému a správnému držení těla, správnému dýchání a uvolnění. Také se děti učí tělo dobře vnímat a pracovat s ním. Lekce je vždy provázena hudbou a s použitím různých jógových pomůcek (deky, pásy, cihličky i závěsné popruhy). Dobrá nálada a pozitivní přístup k dětem je pro tuto výuku převažující a vlastně tou nejdůležitější částí, která usnadňuje samotné učení i vnímání pohybu. Jde o lekce, které mohou vylepšit zdravotní stav (astma, skoliózy, ad.) i psychiku samotného dítěte. Lekce je prováděna zábavnou formou cvičení, které mohou pomoci dětem i v jejich dalších aspektech života. Pomáhá rozvíjet motorické schopnosti, myšlení i duševní stránku dítěte. Celá lekce se skládá z nejrůznějších jógových pozic, dýchání, relaxací, jógových her a mnoho dalších. Věříme, že se zde bude vaše dítě cítit velmi příjemně, naplněně a spokojeně.

Yoga pro studenty

(svěží lekce pro mladou mysl a tělo)

Jóga pro studenty, která rozhýbe tělo i mysl správným směrem. Zklidní studentskou mysl, posílí a zpružní celé tělo od dlouhého sezení. Lekce vedeny ve stylu lehké power jógy. Hodiny obsahují také relaxačních i dechové techniky k lepší koncentraci nejen v hodinách, ale i v běžném životě. Přijďte si užít atmosféru mladých lidí se svěží energií, která hýbe světem.


Meditace a relaxace pro zklidnění organismu


Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Meditace & čakra jóga

(Relax a obnova duševních, psychických a energetických sil)

Meditace jsou určeny všem, kteří se chtějí věnovat vlastnímu rozvoji, také pro lidi oslabené, vyčerpané a hledající. Při tak hluboké relaxaci, jako je meditace osvěžíme celý organismus, znovu rozproudíme energetická centra, načerpáme duševní i psychickou sílu. Při meditaci můžeme zažít hluboké poznání sebe sama, můžeme hledat i nacházet cesty, můžeme se naučit pozitivnímu přístupu k sobě i druhým ad. Je jen na nás, zda budeme zdraví, šťastní, úspěšní a spokojeni. Jsme tvůrci svého života.

Čakra jóga je zaměřená na dechové techniky, meditace, relaxace i ásany, které harmonizují energii v jednotlivých čakrách. V našem těle se nachází 7 hlavních čaker, které jsou navzájem propojené a každá si vyžaduje svůj specifický přístup. Čakry jsou energetické víry. Seznámíme se s jednotlivými čakrami, vysvětlíme si podrobně, co čakra znamená, kde se nachází, a co vše ji ovlivňuje a jak ji uvést do souladu, ad.). Čakra jóga nás naučí jak harmonizovat a léčit sami sebe. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou důležité.

Kurz obsahuje: – 7 základních čaker (podrobný popis a vysvětlení, harmonizace, léčení pomocí dedchu, ásan, meditací , zprůchodnění toku energie v čakrách i meridiánech ad.) – Dechové techniky a krija jóga – Vedené meditace – Práce se 4 elementy skrze energetickou část – Léčba rodinných linií, emocí a fyzických bolestí pomocí meditací – Nadhled nad svým životem – Napojení na vyšší Já – Uvolnění fyzické i duševní


Speciální lekce pro všechny

začátečníci i pokročilí

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Blacklight yoga

(mix jógy pro všechny s magickou atmosférou světel)

Jóga s magickou atmosférou světel a barev, které září ve tmě či pod speciálním světlem . Tma dodává tělu a smyslovému vnímání zcela jiné hranice, respektive je zcela boří. Se sníženou viditelností se zhoršuje rovnováha a člověk se musí více ponořit do sebe a své vnitřní vyrovnanosti. Ovšem je to hodina vedená zábavnou a uvolněnou formou, kdy si společně užijeme nevídanou atmosféru světel a hledání vlastí rovnováhy i nových možností. Je to lekce, kde si užíváme sebe a příjemně kouzelné atmosféry.

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici. Chakra jóga KURZ / předpokládáme, že kurz spojíme se středeční meditací o změně Vás budeme brzy informovat :)

Chakra yoga

(jóga harmonizující tok energie v našem těle)

Chakra yoga je zaměřená na ásany a jejich působení na jednotlivé čakry. V našem těle se nachází 7 hlavních čaker, které jsou navzájem propojené a každá si vyžaduje svou specifickou pozici i přístup. Čakry jsou energetické víry, které lze harmonizovat pomocí jógy, relaxací i meditací. Na každé lekci se seznámíme s jednou čakrou a naučíme se pozice, které čakru nejvíce ovlivňují a harmonizují. vysvětlíme si, co jsou čakry, kde se nachází, jakou mají barvu, účinky, jaké způsobují emoce, jak je můžeme ovlivnit a léčit pomocí jógových ásan a relaxací. Podrobně proberem jednotlivé pozice a jejich působení na jednotlivé čakry. Chakra yoga nás naučí jak harmonizovat sami sebe. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou důležité.

Lekce formou víkendových akcí a workshopů. Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Acro & Partnerská yoga

(jóga ve dvojicích a párech)

Akrobatická i neakrobatická jóga ve dvojicích či v páru. Důležité je mít parťáka či kamaráda, na kterého se můžete spolehnout na zemi i ve vzduchu. Jde o propojení jógových pozic ve dvojici, kde jóga dostává zcela jiný rozměr. Najednou zjistíme, že už to není jen o nás samotných, ale jsme to my a učíme se důvěřovat jeden druhému. Né vždy to na poprvé bez pomoci vyjde, ale postupně se naučíme správnou techniku, úchopy, dobré držení těla nahoře i dole, pozice i přechody mezi nimi. Užijeme si vzájemné propojení rovnováhy mezi sebou. Přijď si vyzkoušet úžasnou jógu ve dvou, ve třech i více lidech. Naučíme tě věřit 😉

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

YogaLates

(lekce jógy a pilates v jednom)

Jóga a pilates v jednom, styl který propojil vzájemné pozice i dechové techniky. Lekce jsou vedeny v zájemné propojenosti obou stylů v jeden. Yogalates je zaměřeno na posílení celého těla a především hlubokého stabilizačního systému.

Aktuálně nejsou lekce v rozvrhu k dispozici.

Orientální tanec

(lekce, která obohatí tělo i duši)

Jde o starý tradiční tanec, který se původně tančil například při porodu nebo na svatbách, v dnešní době je oblíben hlavně kvůli příznivým účinkům na zdraví i psychiku. Orientální tanec dokáže pozitivně ovlivnit mnoho stránek – ať už jde o držení těla, sebevědomí nebo o ladnost pohybů, která se promítne i do běžného života. Druhů a typů orientálního tance existuje velké množství, stejně tak jako různých pomůcek, které při tanci využijeme. Tanec může být pomalejší a vlnivý nebo naopak energický, rychlejší, plný nejrůznějších shimmy (třesů). Jde zkrátka o tanec, který je vhodný opravdu pro každého, bez rozdílu věku, tělesné konstituce či pohlaví.


,, Jsme tím, co opakovaně děláme. Dokonalost není čin, ale zvyk ,,

Aristoteles